7a246e8d68f46fd8170841da8b5962ff HaberHaberler.Net – Güncel Haber, Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler, Magazin Haberleri, Spor Haberleri Genel 23 Ağustos Perşembe 2012 ‘Dayıoğlumu ASALA öldürdü ama Dink için ağıt yaktım’ «

‘Dayıoğlumu ASALA öldürdü ama Dink için ağıt yaktım’

0eace23c1eaa4bdc41818f45f2fc75a5 Dayıoğlumu ASALA öldürdü ama Dink için ağıt yaktım

Ünlü şarkıcı Selda Bağcan, Bayramın son günü CNN Türk ekranlarındaydı.

HABERHABERLER.NET –  Bağcan ve programı hazırlayıp sunan BirGün yazarı Enver Aysever, bir yandan gündeme dair ilginç bir sohbet yaptılar bir yandan da hiç bilinmeyenler ilk kez ekranda açıklandı.

 

DİNK İÇİN AĞIT YAKTI

Selda Bağcan, yayında Agos Gazetesinin kurucusu Hrant Dink’in öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Dink’in ardından bir ağıt söylediğini hatırlatan Bağcan, kişisel yaşamında pek de kimsenin bilmediği bir ayrıntıyı da açıkladı. 

 

ASALA DAYIOĞLUNU ŞEHİT ETMİŞ

1978 yılında Madrid’de Büyükelçi Zeki Kuneralp’in eşi Necla Kuneralp ile birlikte Ermeni Terör Örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomat Beşir Balcıoğlu ve eşinin akrabası olduğunu açıklayan Bağcan, “ASALA’nın eylemi ne kadar yanlışsa, bir Türkiyeli olan Dink’in öldürülmesi de o kadar yanlıştı” dedi.

İşte Aysever’in soruları ve Selda Bağcan’ın anlattıkları:

Enver Aysever: Hrant Dink sizin yüreğinizi çok yaralamış.

Selda Bağcan: Çok yaraladı evet.

Enver Aysever: Bir Ermeniden söz ediyoruz. Ama Türkiyeli…

Selda Bağcan: Şimdi Hrant Dink, televizyondan izlediğim, hiç tanışmadığım, çok sempati duyduğum, çok sıcak bir kişiliği olan bir insandı. Öldüğü zaman, o delik ayakkabıları var ya, pabuçları delikti, onu gösterdiğinde televizyonlar, herkesin yüreği yandı. Bu adam çok başka yerlerde olabilirdi.

Enver Aysever: Bir Malatyalı’dan söz ediyoruz.

Selda Bağcan: Diyasporalı olurdu, ki değil. Onlara da karşıydı. O delik ayakkabılar olmazdı o zaman. Şehrazat benim arkadaşım söz yazarı, onun da içi yanmış. Hemen bir şarkı yazmış. Bu dedi sana uygun, söyler misin? Söylerim dedim. O şarkı öyle çıktı yani.

Enver Aysever: Türkiye’ye şöyle bir şey mi söylüyorsunuz? Ben Uğur Mumcu’nun da arkasından ağıt yaktım, Hrant Dink’in de arkasından ağıt yaktım, Ahmet Kaya’yı da unutmadım. Türkiye budur mu diyorsunuz? Ben kıt aklımla doğru anladım mı?

Selda Bağcan: Çok doğru anladınız. Estafirullah. Ermeni diyasporası denince… Benim annemin dayıoğlu ASALA tarafından öldürüldü Madrit’te büyükelçiydi. Zeki Kuneralp’ın dünürüydü. İkisini birden katlettiler Ermeniler. Ama o şimdi ne kadar yanlışsa, ASALA’nın bizim diplomatlarımızı öldürmesi ne kadar yanlışsa, bir delikanlının, bir çocuğun, kışkırtmalarla Hrant Dink gibi değerli birini öldürmesi de o kadar yanlış.
23 Ağustos Perşembe 2012  ~ Genel

SOSYAL ETİKETLER

VIDEOLAR


»
Genel    Kategorisindeki Diğer Haberler

POPÜLER ARAMALAR