a9d28b048c9cd8bc6ee1bdbd03a10491 HaberHaberler.Net – Güncel Haber, Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler, Magazin Haberleri, Spor Haberleri Genel 7 Kasım Çarşamba 2012 Gaffar Okkan’ı kim öldürdü? «

Gaffar Okkan’ı kim öldürdü?

okkan suikasti ile ilgili carpici aciklama13419210330 h900915 Gaffar Okkanı kim öldürdü?

Gaffar Okkan’ı kim öldürdü?

Gaffar Okkan’ı kim öldürdü?

07.11.2012 07:16
Ergenekon davasında gizli tanık olduğunu ifşa eden PKK’nın eski yöneticisi “Parmaksız Zeki” kod adlı Şemdin Sakık çarpıcı itiraflar yaptı.

Diyarbakır’da hain bir pusu sonucu şehit edilen Gaffar Okkan olayı ile ilgili konuşan Şemdin Sakık, Diyarbakır’da cezaevinde kalırken Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın bir konferans programı sırasında kendisini de ziyaret ettiğini söyledi.

Sakık, “Bu vesile ile aramızda bir sohbet oldu ve sıcak bir ilişkiye dönüştü bu ziyaret. Saygı duyduğum bir insan öldürüldü.” dedi.

Örgüte çocuk yaşta iki gencin geldiğini ve bunlardan birisini kendisi yanına aldığını belirten Sakık, diğer genci de başka bir sorumlunun yanına verdiğini anlattı. Kendi yanındaki genç ile aralarında baba-oğul ilişkisinin oluştuğunu ifade eden Sakık, “Ben 1998 yılından sonra cezaevine girdim. Gaffar Okkan öldürüldükten sonra, aradan bir yıl geçmişti ki bu genç de cezaevine geldi. Bu çocuğun anlatımları ve cezaevinde bulunan Hizbullahçılarla duvar arkasından yaptığım konuşmalardan olayın Hizbullah olayı olmadığını anladım. Merhum Gaffar Okkan’a yapılan suikast, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş, yağdan kıl çeker gibi bir eylem olduğunu söyledim. Eğer bunlar Lübnan’da eğitilen Hizbullahçılar olsa bomba kullanırlar. İran’daki Hizbullahçılar olsa hiçbir zaman sonuca gitmezlerdi.” dedi. Okkan suikastinin devletin içindeki odakların işi olduğunu belirten Sakık, “Aynı gün Silopi’de iki HADEP’li kaldırıldı, buhar oldu.” diye konuştu.

YILDIRIM BEĞLER’DEN ÇARPICI İDDİALAR

Güneydoğu’da yıllarca Genelkurmay’ın kadrolu tercümanı olarak görev yapan Yıldırım Beğler, 2009 yılında Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptığı açıklamada; Gaffar Okkan suikastini gerçekleştiren özel kuvvetlere bağlı C timinin Malatya’da düşen CASA tipi uçakta bulunduğunu öne sürmüştü. Norveç’in başkenti Oslo’ya iki saat uzaklıktaki bir köyde siyasi mülteci olarak yaşayan Beğler, dönemin Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı Hizbullah’ın değil, Özel Kuvvetler’e bağlı bir ekibin öldürdüğünü iddia etmişti. Okkan’ı Özel Kuvvetler’e bağlı C timinin katlettiğini, olay günü bu timdeki askerleri PKK kıyafetiyle gördüğünü öne süren Beğler, kendisinin de bir dönem C timinde görev aldığını savunmuştu. Beğler, suikastı gerçekleştiren ‘C- timinin bindirildiği uçağın Malatya’da düşmesiyle bu ekibin ortadan kaldırıldığını öne sürmüştü.

ali gaffar okkan'ı kim öldürdü,gaffar okkan'ı kim öldürdü7 Kasım Çarşamba 2012  ~ Genel

SOSYAL ETİKETLER

VIDEOLAR


Genel    Kategorisindeki Diğer Haberler

POPÜLER ARAMALAR